Produkty

Čelní kuželočelní a kuželové převodovky TSA 031

Převodovky TSA tvoří 9 typů čelních, kuželových a kuželočelních převodovek v šesti, resp. osmi velikostech (01 až 08). Tyto převodovky jsou konstruované stavebnicovým způsobem, což umožňuje sestavit různé další provedení při zachování daných osových vzdáleností a převodů podle typizované řady. Čelní evolventní ozubení je šikmé, korigované, kuželové soukolí jsou vyráběné s ozubení OERLIKON-ELOID-N.

Katalog : pdf TSA převodovky

Šnekové převodovky UCG a UZP

Tato řada převodovek je založená na šnekovém soukolí, konstruovaná modulárním systémem. Takto je možné používat převodovku se šnekovým soukolím či čelní předlohou. Tyto převodovky jsou používané v podobných aplikacích jako TSA při využití výhody šnekového soukolí – tichý chod a při vyšším převodu samosvornost.

Katalog : pdf UCG převodovky

Planetové převodovky EP

Jedná se o kompaktní pohony, vytvořené spojením planetové převodovky a elektromotoru. Výhodou tohoto provedení převodovek je přenos vysokého kroutícího momentu při malé velikosti převodovky. Jsou využívané proto na aplikacích, kde jsou malé zástavbové rozměry a potřeby přenosu velkého výkonu. Podle požadavku zákazníků je možné dodávat planetové převodovky s úpravami.

Katalog : pdf EP převodovky

Převodovky TSP a TSR

Jedná se o nové typy převodovek, které jsou velmi kompaktní a najdou své využití u velké řady aplikací. Konstrukce čelních a kuželočelních převodovek je přizpůsobena do těžkých podmínek práce a výbušného prostředí, jako jsou například v důlním průmyslu, energetice. Převodovky TSP a TSR se vyrábějí již ve 3 velikostech a jejích další vývoj pokračuje.

Katalog : pdf TSP TSR 355 převodovky
Katalog : pdf TSP TSR 400 převodovky

Převodovky pro chladící věže KCV

Převodovky KCV jsou určené pro pohon ventilátoru chladících věží. Vyrábějí se ve 4 velikostech a v různých provedeních:
  • KCV6
  • KCV8
  • KCV10
  • KCV12
Konstrukce převodovky umožňuje použití zvláštního příslušenství podle požadavku zákazníka.
Ozubení je speciálně tepelně zpracované.
Do převodovek je integrovaný systém mazání.


Katalog : pdf KCV převodovky

Převodovky pro železniční dopravu DBP160

Naviják DBP-160 je zařízení sloužící na zvedání a spouštění horní plošiny vagónu na přepravu automobilů. Jeho hlavní částí je čelní převodovka, na jejichž výstupní hřídeli jsou uchycené dva lanové bubny. Součástí navijáku je lamelová třecí brzda, která zabezpečuje bezpečné zastavení a zablokování břemena v libovolné poloze během zdvihu nebo spouštění. Naviják je dále vybavený třecí pojistnou prokluzovou spojkou, která ho chrání před přetížením a odstředivou pojistkou (druhé jištění), která zablokuje spouštění v případě selhání pojistné prokluzové spojky.

Nestandardní převodovky

Velkou část produkce tvoří nestandardní převodovky projektované a vyráběné podle požadavků zákazníků, popřípadě vyráběné dle výkresové dokumentace zákazníků.
Vstup do Online katalogu TSA převodovekKatalogy:

pdf TSA převodovky
pdf TSP TSR 355 převodovky
pdf TSP TSR 400 převodovky
pdf UCG převodovky
pdf EP převodovky
pdf Převodovky pro chladící věže KCV